Ο Δήμος Κατερίνης στην ευρωπαϊκή εβδομάδα μείωσης αποβλήτων
Ολοκληρώθηκαν οι δράσεις για την ευρωπαϊκή εβδομάδα μείωσης αποβλήτων που φέτος για το 2023 ειχε σύνθημα “Σκέψου Αειφορία – Μείωσε Συσκευασία”.
Η φετινή συμμετοχή του Δήμου Κατερίνης, είχε ως επίκεντρο τη Δημοτική πλατφόρμα ευαισθητοποίησης followgreen. Ο Αντιδήμαρχος καθαριότητας, Γιώργος Κυριακίδης ενημέρωσε στο Δημοτικό Ραδιόφωνο για τις δράσεις του Δήμου, ενώ υπηρεσιακοί παράγοντες ενημέρωσαν μικρούς μαθητές και διανεμήθηκε σχετικό υλικό στο 17ο και 13ο Δημοτικό σχολείο Κατερίνης.
#EWWR2023
![](https://katerini.gr/wp-content/uploads/2023/11/8.jpg)
![](https://katerini.gr/wp-content/uploads/2023/11/5-1-1250x938.jpg)
![](https://katerini.gr/wp-content/uploads/2023/11/6-1-1250x938.jpg)
![](https://katerini.gr/wp-content/uploads/2023/11/7-1.jpg)