«Παραμένοντας υγιής κατά τον καύσωνα» & «Κολυμπώ με ασφάλεια»
- Με μεγάλη συμμετοχή οι ενημερωτικές δράσεις στα ΚΑΠΗ Δ. Κατερίνης
Με μεγάλη συμμετοχή και αμείωτο ενδιαφέρον τα μέλη των ΚΑΠΗ παρακολούθησαν τις δράσεις – ομιλίες: «Παραμένοντας υγιής κατά τον καύσωνα» & «Κολυμπώ με ασφάλεια», που πραγματοποιήθηκαν χτες, στις εγκαταστάσεις του Β’ ΚΑΠΗ.
Ειδικότερα, οι Επαγγελματίες Υγείας της 12ης, της 4ης Τ.ΟΜ.Υ. Δήμου Κατερίνης και η Διασωστική Ομάδα Πιερίας, παράλληλα με την παρουσίαση της θεματολογίας, την επίδειξη πρώτων βοηθειών και καρδιοπνευμονικής αναζωογόνησης, απάντησαν στα ερωτήματα που τέθηκαν από τα μέλη των ΚΑΠΗ.
![](https://katerini.gr/wp-content/uploads/2023/07/5-4.jpg)
Τις δράσεις παρακολούθησε και ο Πρόεδρος του ΟΠΠΑΠ Γιάννης Νταντάμης, ο οποίος ανέφερε ότι η ασφάλεια των ηλικιωμένων ήταν και παραμένει προτεραιότητα του Δήμου μας: «Αυτό αποδεικνύεται και στην πράξη από τις ποικίλες δράσεις πρωτοβάθμιας παρέμβασης που γίνονται στα ΚΑΠΗ μας» σημείωσε χαρακτηριστικά.
![](https://katerini.gr/wp-content/uploads/2023/07/6-1.jpg)
![](https://katerini.gr/wp-content/uploads/2023/07/1α.jpg)
![](https://katerini.gr/wp-content/uploads/2023/07/1αβ-3.jpg)
![](https://katerini.gr/wp-content/uploads/2023/07/1γ-1.jpg)
![](https://katerini.gr/wp-content/uploads/2023/07/1δ-1.jpg)
![](https://katerini.gr/wp-content/uploads/2023/07/2-2.jpg)