Γιορτάζουμε την παγκόσμια ημέρα μουσικής!
Γιορτάζουμε την παγκόσμια ημέρα μουσικής στο Θέατρο του Πάρκου μας! Η Σχολή Βυζαντινής και Παραδοσιακής Μουσικής της Ιεράς Μητροπόλεως «Όσιος Διονύσιος εν Ολύμπω» και η Χορωδία της Εστίας Πιερίδων Μουσών Κατερίνης, σε μία πανδαισία ηχοχρωμάτων και παραδοσιακών τραγουδιών από την Ανατολή έως τη Δύση. Η εκδήλωση πραγματοποιείται με την υποστήριξη του Οργανισμού Πολιτισμού του Δήμου μας. Χαιρετισμό στην έναρξη της εκδήλωσης πραγματοποίησε εκ μέρους του Δημάρχου Κατερίνης, Κώστα Κουκοδήμου, ο δημοτικός σύμβουλος Γιάννης Μπεινάς, ο οποίος συνεχάρη όλους τους συμμετέχοντες και συντελεστές “για το όμορφο μουσικό οδοιπορικό σε ηχοχρώματα της Ανατολής και της Δύσης”. Επίσης, ο πρόεδρος της ΕΠΜ, Ευθύμιος Μαυρίδης. Η εκδήλωση έγινε παρουσία του Μητροπολίτη Κίτρους, Κατερίνης και Πλαταμώνος κ. Γεωργίου κ.α εκπροσώπων τοπικών αρχών, φορέων, Συλλόγων, καθώς και πλήθος κόσμου.
![](https://katerini.gr/wp-content/uploads/2023/06/εικόνα_Viber_2023-06-21_21-36-50-684-1250x938.jpg)
![](https://katerini.gr/wp-content/uploads/2023/06/εικόνα_Viber_2023-06-21_21-38-40-480-1250x938.jpg)
![](https://katerini.gr/wp-content/uploads/2023/06/εικόνα_Viber_2023-06-21_21-45-15-191-1250x938.jpg)
![](https://katerini.gr/wp-content/uploads/2023/06/εικόνα_Viber_2023-06-21_21-36-01-911.jpg)
![](https://katerini.gr/wp-content/uploads/2023/06/εικόνα_Viber_2023-06-21_21-37-01-557-1250x938.jpg)
![](https://katerini.gr/wp-content/uploads/2023/06/εικόνα_Viber_2023-06-21_21-37-17-752-1250x938.jpg)
![](https://katerini.gr/wp-content/uploads/2023/06/εικόνα_Viber_2023-06-21_21-37-37-550-1250x938.jpg)
![](https://katerini.gr/wp-content/uploads/2023/06/εικόνα_Viber_2023-06-21_21-38-41-351-1250x938.jpg)
![](https://katerini.gr/wp-content/uploads/2023/06/εικόνα_Viber_2023-06-21_21-38-41-601-1250x938.jpg)
![](https://katerini.gr/wp-content/uploads/2023/06/εικόνα_Viber_2023-06-21_21-38-41-862-1250x938.jpg)
![](https://katerini.gr/wp-content/uploads/2023/06/εικόνα_Viber_2023-06-21_21-40-14-707-1250x938.jpg)
![](https://katerini.gr/wp-content/uploads/2023/06/εικόνα_Viber_2023-06-21_21-44-28-960-1250x938.jpg)
![](https://katerini.gr/wp-content/uploads/2023/06/εικόνα_Viber_2023-06-21_22-09-33-112.jpg)
![](https://katerini.gr/wp-content/uploads/2023/06/εικόνα_Viber_2023-06-21_22-11-58-773-1250x938.jpg)
![](https://katerini.gr/wp-content/uploads/2023/06/εικόνα_Viber_2023-06-21_21-36-15-520-1250x938.jpg)
![](https://katerini.gr/wp-content/uploads/2023/06/εικόνα_Viber_2023-06-21_21-36-26-075-1250x938.jpg)
![](https://katerini.gr/wp-content/uploads/2023/06/εικόνα_Viber_2023-06-21_21-36-41-332-1250x938.jpg)
![](https://katerini.gr/wp-content/uploads/2023/06/εικόνα_Viber_2023-06-21_22-12-51-102-1250x938.jpg)