Το Κέντρο Συμβουλευτικής Υποστήριξης Γυναικών Δ. Κατερίνης σε δράση ευαισθητοποίησης στο Δ. Ι.Ε.Κ.
Δράση ευαισθητοποίησης πραγματοποίησε χτες το Κέντρο Συμβουλευτικής Υποστήριξης Γυναικών Δήμου Κατερίνης, στο Δ. Ι.Ε.Κ. με θέμα «Οικογενειακή-Έμφυλη Βία». Στη διάρκεια της εκδήλωσης παρουσιάστηκε «Ο Οδηγός Τσέπης για την Έμφυλη Βία».
Την ενημέρωση παρακολούθησαν καταρτιζόμενες/οι των ειδικοτήτων Β.Βρεφοκόμων, Β. Εργοθεραπευτών και Τεχνικός Αισθητικός Ποδολογίας.
Οι συμμετέχοντες/ουσες παρακολούθησαν με ενδιαφέρον τις παρουσιάσεις, εξέφρασαν προβληματισμούς, ενώ ακολούθησε εποικοδομητική συζήτηση.
Για την πρόσκληση και τη συνεργασία το Κέντρο Συμβουλευτικής Υποστήριξης Γυναικών Δήμου Κατερίνης, ευχαριστεί τη Διεύθυνση του Δ.Ι.Ε.Κ. , το εκπαιδευτικό προσωπικό και τους καταρτιζόμενους.
![](https://katerini.gr/wp-content/uploads/2023/06/εικόνα_Viber_2023-06-01_10-59-16-868.jpg)
![](https://katerini.gr/wp-content/uploads/2023/06/εικόνα_Viber_2023-06-01_10-59-17-204-1250x938.jpg)
![](https://katerini.gr/wp-content/uploads/2023/06/εικόνα_Viber_2023-06-01_10-59-15-719.jpg)