Μελωδικά Χριστούγεννα στο Δημοτικό Ωδείο Κατερίνης
Η χριστουγεννιάτικη συναυλία της τάξης Πιάνου της καθηγήτριας Μπέττυς Τσομίδου και της Παιδικής-Νεανικής Χορωδίας του Δημοτικού Ωδείου Κατερίνης, πραγματοποιήθηκε το περασμένο Σάββατο, στο Πνευματικό Κέντρο του Δήμου Κατερίνης.
Στην εκδήλωση οι σπουδαστές παρουσίασαν έργα κλασικής και σύγχρονης μουσικής και η Παιδική-Νεανική Χορωδία όμορφες χριστουγεννιάτικες μελωδίες. Τη χορωδία διεύθυνε η Μαρία Κεφαλίδου, ενώ στο πιάνο συνόδευσε η Μπέττυ Τσομίδου και στα κρουστά ο Εμμανουήλ Νταμπώσης.
Στην εκδήλωση, παρέστη η πρόεδρος του Δ.Σ. του Δ.Ω.Κ., Στέλλα Χαρισσοπούλου, η οποία μεταφέροντας το μήνυμα του δημάρχου Κώστα Κουκοδήμου, τόνισε ότι για το Δ.Σ. αποτελεί προτεραιότητα η στήριξη του σημαντικού εκπαιδευτικού και καλλιτεχνικού έργου που επιτελείται στο Δημοτικό Ωδείο Κατερίνης.
![](https://katerini.gr/wp-content/uploads/2022/12/0-02-05-64fdbb8a7a9fa0658a294e1715cbfabc6f1ca0928078b6d38a37d07e3f8cbf17_b254160cf87b3a68.jpg)
![](https://katerini.gr/wp-content/uploads/2022/12/0-02-05-978d3e77b1ffd8238c2c0aba683c7157c3ab34e7fdf0e4b278a58c5b88bf7df8_c1750c8910f28608.jpg)
![](https://katerini.gr/wp-content/uploads/2022/12/εικόνα_Viber_2022-12-12_13-44-09-331-1250x1009.jpg)
![](https://katerini.gr/wp-content/uploads/2022/12/εικόνα_Viber_2022-12-12_13-43-59-029-995x1024.jpg)