Οι μαθητές βάζουν καλάθι στις ανισότητες!
Το ηχηρό μήνυμα της ισότητας των ατόμων με αναπηρία δίνει η Μέριμνα Παιδιού Κατερίνης, στο 7ο 𝗨𝗡𝗜𝗧𝗬 𝘁𝗵𝗲 𝘁𝗼𝘂𝗿𝗻𝗮𝗺𝗲𝗻𝘁, που διεξάγεται στο Β’ Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο «ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ».
Ο Δήμος Κατερίνης στηρίζει την αφιερωμένη στα παιδιά με αναπηρία – δράση, στην οποία νέοι από ειδικά & τυπικά σχολεία βάζουν καλάθι στις ανισότητες!
Τον Δήμαρχο Κώστα Κουκοδήμο στην όμορφη αυτή γιορτή εκπροσωπούν ο Πρόεδρος του ΟΠΠΑΠ Γιάννης Νταντάμης και ο πρόεδρος της Σχολικής Επιτροπής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης του Δήμου, Θάνος Μπαρμπαγεωργόπουλος, ενώ παρίσταται ο Δημοτικός Σύμβουλος Αθανάσιος Αναγνώστου.
Επίσης, εκπρόσωποι των τοπικών αρχών, φορέων, συλλόγων, καθώς και φίλοι του αθλητισμού και της Μέριμνας Παιδιού Κατερίνης.
![](https://katerini.gr/wp-content/uploads/2022/12/εικόνα_Viber_2022-12-02_11-02-48-946-768x1024.jpg)
![](https://katerini.gr/wp-content/uploads/2022/12/εικόνα_Viber_2022-12-02_11-02-49-443.jpg)
![](https://katerini.gr/wp-content/uploads/2022/12/εικόνα_Viber_2022-12-02_11-02-49-815-768x1024.jpg)
![](https://katerini.gr/wp-content/uploads/2022/12/εικόνα_Viber_2022-12-02_11-02-44-577-768x1024.jpg)
![](https://katerini.gr/wp-content/uploads/2022/12/εικόνα_Viber_2022-12-02_11-02-42-729-473x1024.jpg)
![](https://katerini.gr/wp-content/uploads/2022/12/εικόνα_Viber_2022-12-02_11-02-43-368-768x1024.jpg)
![](https://katerini.gr/wp-content/uploads/2022/12/εικόνα_Viber_2022-12-02_11-02-43-821.jpg)
![](https://katerini.gr/wp-content/uploads/2022/12/εικόνα_Viber_2022-12-02_11-02-42-079-768x1024.jpg)
![](https://katerini.gr/wp-content/uploads/2022/12/εικόνα_Viber_2022-12-02_11-02-41-306-768x1024.jpg)
![](https://katerini.gr/wp-content/uploads/2022/12/εικόνα_Viber_2022-12-02_11-02-41-646-768x1024.jpg)
![](https://katerini.gr/wp-content/uploads/2022/12/εικόνα_Viber_2022-12-02_11-02-39-986-768x1024.jpg)
![](https://katerini.gr/wp-content/uploads/2022/12/εικόνα_Viber_2022-12-02_11-02-39-024-768x1024.jpg)
![](https://katerini.gr/wp-content/uploads/2022/12/εικόνα_Viber_2022-12-02_11-02-38-669-768x1024.jpg)
![](https://katerini.gr/wp-content/uploads/2022/12/εικόνα_234-1250x938.jpg)