Ο Δήμος Κατερίνης στην Παγκόσμια Ημέρα Ευαισθητοποίησης για τον Αυτισμό
Η Παγκόσμια Ημέρα Ευαισθητοποίησης για τον Αυτισμό (World Autism Awareness Day), με απόφαση της Γενικής Συνέλευσης του ΟΗΕ, διεξάγεται στις 2 Απριλίου, κάθε χρόνο, με σκοπό την ενημέρωση και ευαισθητοποίηση της κοινωνίας για τις ανάγκες των ατόμων με αυτισμό και των οικογενειών τους.
![](https://katerini.gr/wp-content/uploads/2022/04/277672826_284689530511636_7040371734118160531_n-1-767x1024.jpg)
![](https://katerini.gr/wp-content/uploads/2022/04/277583484_284689533844969_6214158589693473498_n-767x1024.jpg)
Στο πλαίσιο αυτό, το Δημαρχείο Κατερίνης φωταγωγήθηκε μπλε συμμετέχοντας στην πρωτοβουλία ευαισθητοποίησης που οργάνωσε η Μέριμνα Παιδιού Κατερίνης.