Βελτιωτικές παρεμβάσεις στον κυκλικό κόμβο της Περίστασης
Ολοκληρώθηκαν οι παρεμβάσεις συντήρησης στον κυκλικό κόμβο της Περίστασης, από την αντιδημαρχία Κοινοτήτων & Αυτεπιστασίας.
Μετά την εκτεταμένη παρέμβαση στον κυκλικό κόμβο επί της 7ης Μεραρχίας, ανάλογες εργασίες υλοποιήθηκαν και στον κόμβο της Περίστασης, σημείο από το οποίο, επίσης διέρχεται καθημερινά μεγάλος αριθμός οχημάτων.
![](https://katerini.gr/wp-content/uploads/2021/07/εικόνα_Viber_2021-07-07_09-10-06-843.jpg)
«Η ασφαλής διέλευση των οχημάτων αποτελεί προτεραιότητα για το Δήμο μας. Καθημερινά καταγράφουμε σημεία που χρήζουν βελτίωσης και παρεμβαίνουμε για την αποκατάστασή τους» δήλωσε ο δήμαρχος Κατερίνης Κώστας Κουκοδήμος.
Από την πλευρά του, ο αντιδήμαρχος Κοινοτήτων και Αυτεπιστασίας Γιώργος Κυριακίδης, διευκρίνισε, ότι, με τις παρεμβάσεις που σχεδίασαν οι τεχνικές υπηρεσίες του Δήμου αντιμετωπίζεται ουσιαστικά το πρόβλημα από την συνεχή φθορά των κυβόλιθων η οποία έθετε σε κίνδυνο την κίνηση των οχημάτων. «Από τον κυκλικό κόμβο της Περίστασης διέρχεται μεγάλος αριθμός επισκεπτών που κατευθύνεται προς το παραλιακό μέτωπο. Θέλουμε η πρώτη εντύπωση που αποκομίζει ο επισκέπτης, να είναι θετική και προς αυτήν την κατεύθυνση επικεντρώνουμε τις παρεμβάσεις μας», κατέληξε ο αντιδήμαρχος.