«Νεότερες εξελίξεις στην τεχνολογία του Σακχαρώδη Διαβήτη τύπου 1»
Ιδιαίτερα σημαντική η ενημέρωση και η πρόληψη σε ζητήματα που αφορούν την υγεία. Ο Δήμος Κατερίνης στηρίζει δράσεις και είναι αρωγός σε ουσιαστικές πρωτοβουλίες, όπως η συγκεκριμένη Ημερίδα του Συλλόγου Διαβητικών Ν. Πιερίας, στο Πνευματικό Κέντρο. Θερμές ευχαριστίες για την συμμετοχή προς την εισηγήτρια Κική Τσιρουκίδου, παιδίατρο – διαβητολόγο, στο Ιπποκράτειο Νοσοκομείο Θεσσαλονίκης, καθώς και προς τη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης, για την συνεργασία. Χαιρετισμό εκ μέρους του Δημάρχου Κατερίνης Κώστα Κουκοδήμου απεύθυνε η πρόεδρος της σχολικής επιτροπής πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης του Δήμου, Παρθένα Μακρίδου – Παρτσαλίδου.
![](https://katerini.gr/wp-content/uploads/2022/11/εικόνα_Viber_2022-11-21_08-34-52-616.jpg)
![](https://katerini.gr/wp-content/uploads/2022/11/εικόνα_Viber_2022-11-21_08-34-51-045.jpg)
![](https://katerini.gr/wp-content/uploads/2022/11/εικόνα_Viber_2022-11-21_08-34-50-424-768x1024.jpg)
![](https://katerini.gr/wp-content/uploads/2022/11/εικόνα_Viber_2022-11-21_08-34-45-924-459x1024.jpg)
![](https://katerini.gr/wp-content/uploads/2022/11/εικόνα_Viber_2022-11-21_08-34-43-722-1250x703.jpg)
![](https://katerini.gr/wp-content/uploads/2022/11/εικόνα_Viber_2022-11-21_08-34-41-313.jpg)
![](https://katerini.gr/wp-content/uploads/2022/11/εικόνα_Viber_2022-11-21_08-34-40-145.jpg)
![](https://katerini.gr/wp-content/uploads/2022/11/εικόνα_Viber_2022-11-21_08-34-38-646.jpg)
![](https://katerini.gr/wp-content/uploads/2022/11/εικόνα_Viber_2022-11-21_08-34-35-762.jpg)
![](https://katerini.gr/wp-content/uploads/2022/11/εικόνα_Viber_2022-11-21_08-34-36-556.jpg)