Οχήματα εποχής με χρώμα & αναμνήσεις υποδέχτηκε η Παραλία Κατερίνης
Εντυπωσιακές αντίκες στην Παραλία της Κατερίνης σήμερα Σάββατο 17 και αύριο Κυριακή 18 Σεπτεμβρίου έχουν τη δυνατότητα να θαυμάσουν κάτοικοι και επισκέπτες. Ο λόγος για την 10η «ΑΝΑΒΑΣΗ ΟΛΥΜΠΟΥ» και την Στατική Έκθεση – Περιήγηση των συγκεκριμένων κλασικών πλέον οχημάτων.
![](https://katerini.gr/wp-content/uploads/2022/09/306521224_398587652455156_289254271677555950_n-1250x563.jpg)
![](https://katerini.gr/wp-content/uploads/2022/09/306972127_398587702455151_2373987867690299323_n-1250x563.jpg)
![](https://katerini.gr/wp-content/uploads/2022/09/307156653_398587705788484_637728333045313110_n-1250x563.jpg)
![](https://katerini.gr/wp-content/uploads/2022/09/306568116_398587602455161_891694931060086767_n-1250x563.jpg)
![](https://katerini.gr/wp-content/uploads/2022/09/306724241_398587655788489_1742122016622673427_n-1250x563.jpg)
![](https://katerini.gr/wp-content/uploads/2022/09/306737333_398587622455159_6981024004672276277_n-1250x563.jpg)
![](https://katerini.gr/wp-content/uploads/2022/09/306663626_398587575788497_4051614636408459811_n-1250x563.jpg)
![](https://katerini.gr/wp-content/uploads/2022/09/306519651_398587619121826_5713115714953031993_n-1250x563.jpg)
![](https://katerini.gr/wp-content/uploads/2022/09/307104534_398587669121821_1872916564168185871_n-1250x563.jpg)
![](https://katerini.gr/wp-content/uploads/2022/09/306832896_398587502455171_4067193690194211209_n-1250x563.jpg)
![](https://katerini.gr/wp-content/uploads/2022/09/306853131_398587492455172_8768218433570371585_n-1250x563.jpg)
Την εκδήλωση διοργανώνουν στην πόλη μας ο ΣΙΑΒΕ – Σύλλογος Ιστορικού Αυτοκινήτου Βορείου Ελλάδος – SIAVE, ο Δήμος Κατερίνης και ο Οργανισμός Πολιτισμού (ΟΠΠΑΠ), σε συνεργασία με την Ελληνική Ομοσπονδία και τη Διεθνή Ένωση Οχημάτων Εποχής.
Τον Δήμαρχο Κατερίνης Κώστα Κουκοδήμο εκπροσώπησε ο Πρόεδρος της Δημοτικής Επιχείρισης Επικοινωνίας – Ενημέρωσης Νίκος Κατανάς, ο οποίος έδωσε την εκκίνηση των οχημάτων με τη διαχρονική αισθητική και vintage όψη.
Αναλυτικά το πρόγραμμα:
Σήμερα Σάββατο έως τις 22:00: Στατική έκθεση των οχημάτων
Αύριο Κυριακή 18 Σεπτεμβρίου:
11:00 π.μ. Συγκέντρωση & Εκκίνηση οχημάτων από το πάρκινγκ Ναυτικού Ομίλου
12:00 μ. Άφιξη στο Δημοτικό Πάρκο Λιτοχώρου
13:30 Εκκίνηση οχημάτων για επιστροφή στην πλατεία του Ιερού Ναού Αγίας Φωτεινής, στην Παραλία Κατερίνης
14:00 Τερματισμός και στατική έκθεση οχημάτων
– Απονομή αναμνηστικών