Βελτίωση της απόδοσης – ποιότητας φωτισμού στο πάρκο της Ολυμπιακής Ακτής
- Παρεμβάσεις εξωραϊσμού & στην Παραλία
Στον εξωραϊσμό, στον ποιοτικό – επαρκή φωτισμό οδών και κοινόχρηστων χώρων, συμβάλλουν οι εργασίες συντήρησης – αντικατάστασης, τοποθέτησης και χρήσης σύγχρονων φωτιστικών σωμάτων τύπου LED μεγάλης απόδοσης, χαμηλής κατανάλωσης & εξοικονόμησης ενέργειας.
Στο πλαίσιο αυτό, από την Αντιδημαρχία Αυτεπιστασίας & Κοινοτήτων του Δήμου Κατερίνης τοποθετήθηκαν φωτιστικά τύπου led στο πάρκο (πλατεία) της Ολυμπιακής Ακτής (κατά μήκος & διακοσμητικοί προβολείς στους ελαιώνες).
Επιπλέον, για τον εξωραϊσμό κοινόχρηστου χώρου στην Τ.Κ. Παραλίας αφού έγινε πλακόστρωση τοποθετήθηκαν φωτιστικά σώματα.
![](https://katerini.gr/wp-content/uploads/2021/07/εικόνα_Viber_2021-07-08_09-46-29-353-1250x858.jpg)
«Με τις εργασίες αυτές, ενισχύουμε την ασφαλή διέλευση των πεζών και βελτιώνουμε την τουριστική εικόνα και καθημερινότητα στην περιοχής μας» τονίζει σε δήλωσή του, ο Δήμαρχος Κώστας Κουκοδήμος.
«Αναδεικνύουμε, βελτιώνουμε, συντηρούμε τους κοινόχρηστους χώρους. Δίνουμε έμφαση αυτή την περίοδο στο παραλιακό μέτωπο» υπογραμμίζει ο αντιδήμαρχος Αυτεπιστασίας & Κοινοτήτων Γιώργος Κυριακίδης με τον συντονισμό του οποίου και σε συνεργασία με τον εντεταλμένο σύμβουλο ηλεκτροφωτισμού (αντιδήμαρχο) Κώστα Τσιουκάνη, ολοκληρώθηκε η παρέμβαση.